Wykończenie mieszkania pod klucz – czy warto?

Posted by on Paź 18, 2017 in Blog | 0 comments

Wykończenie mieszkania pod klucz – czy warto?

Obecnie przeżywamy kolejny bum mieszkaniowy, mieszkania i domy sprzedają się bardzo szybko. Ma to związek między innymi z dofinansowaniem MDM,a także nisko oprocentowanymi kredytami. Wiele osób kupuje także mieszkanie, jako zabezpieczenie swoich finansów, czy po prostu na wynajem, który jest obecnie bardziej opłacalny niż lokata.
Tendencja ta sprawia, że na rynku zaczyna brakować fachowców którzy są w stanie wykończyć nasze mieszkanie ze stanu deweloperskiego, do stanu w którym możemy już zamieszkać w naszym nowym lokum. Moi znajomi którzy nie dawno zakupili mieszkanie, otrzymali termin wykończenia ich mieszkania za 6 miesięcy! Nie jest to niestety odosobniony przypadek.
Wiele kupujących decyduje się więc na wykończenie pod klucz swojego mieszkania. Co to oznacza w praktyce? Przy wykończeniu deweloperskim dostajemy mieszkanie, w którym ściany są wytynkowane, pomalowane na biało. Mamy wykonane przyłącza wody i elektryki. Resztą niestety musi zająć się sami.
Przy wykończeniu mieszkania pod klucz, dostajemy mieszkanie do którego możemy od razu się wprowadzać. Wielu deweloperów oferuje na prawdę wiele udogodnień. Projektant zaprojektuje każde pomieszczenie, dobierze odpowiednie kolory ścian, meble i dodatki. Oczywiście o wszystkim decyduję kupujący, ale projektant przedstawia wszystkie możliwe wybory. Jest to bardzo wygodne, a co najważniejsze wcale nie jest droższe niż indywidualne urządzanie mieszkanie.
Kupujący nie musi szukać poszczególnych fachowców, to specjaliści zatrudnieni przez dewelopera wykonają wszystkie usługi i to po stronie dewelopera leży jak najwyższy poziom wykonania prac.
Reasumując, kupowanie mieszkania pod klucz, jest bardzo korzystne, ponieważ oszczędzamy czas i pieniądze.